Zespół Szkół w Łozinie: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Łozinie

Strona główna
Profil szkoły | Łozina |

Historia Łoziny

Profil szkoły

Zespół Szkół w Łozinie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego jest nowoczesną placówką dydaktyczną, oddaną do użytku w 1994 roku dzięki staraniom władz samorządowych i pomocy miejscowej ludności.

Szkoła wychowuje i kształci dzieci i młodzież na trzech etapach edukacyjnych:
szkoła podstawowa - klasy 0, klasy I-III (dzieci: 6-9 lat), klasy IV-VI (dzieci 10-12 lat)
gimnazjum - klasy I-III.

Zespół obejmuje powszechnym obowiązkiem szkolnym dzieci z okolicznych miejscowości, a Gimnazjum dodatkowo młodzież ze Szkoły Podstawowej
 w Węgrowie. Obok grupy miejscowych uczniów jest grupa uczniów dojeżdżających, którym gmina zapewnia transport do miejscowości:
Bąków, Budziwojowice, Jaksonowice, Kopiec, Kępa, Krakowiany, Łosice, Michałowice, Miłonowice, Rzędziszowice, Skała, Zaprężyn, Węgrów.